Stemgebaseerde app kan voortgang van ziekte van Huntington mogelijk volgen
Uit een nieuw onderzoek blijkt dat een spraakindex met behulp van AI de ernst van de ziekte van Huntington kan meten. Deze digitale tool biedt mogelijk een laagdrempelige manier om het ziekteverloop en de effecten van behandelingen te monitoren.
Hoe ik me weer veilig voel in mijn eigen lichaam met de ziekte van Huntington
Wanneer je lichaam beweegt zonder dat je daar toestemming voor geeft, kan het lastig worden om het nog te vertrouwen. Tanita Allen heeft de ziekte van Huntington en vertelt hoe zij de controle en het vertrouwen in haar eigen lijf stap voor stap herwon.
Leven met chorea bij Huntington: “Mijn lichaam is niemand stilte verschuldigd”
Onvrijwillige spierbewegingen, balansproblemen en constante fysieke aanpassingen: voor mensen met de ziekte van Huntington is chorea een dagelijkse werkelijkheid. Ervaringsdeskundige Tanita Allen deelt haar persoonlijke verhaal over de impact van chorea, het verbergen van symptomen uit angst voor oordelen, en hoe praktische strategieën en zelfcompassie haar helpen om veilig en zelfstandig te blijven.
Tanita Allen, vertaald en bewerkt door Johan van Leipsig
Kinderboekjes over Huntington in de webshop
In het kader van het Zorgtraject voor kinderen vertaalde de Vereniging van Huntington drie Engelstalig kinderboekjes. ‘Kees en de friemelfrons’ is één van deze drie.
Kom naar de Jongerendag in Ede: Samenkomst & Sushi Workshop!
Op zaterdag 17 oktober houdt de Vereniging van Huntington weer een Jongerendag. Ben jij tussen de 18 en 45 jaar oud en betrokken bij de ziekte van Huntington? Dan ben je van harte welkom in Ede voor een dag vol ontmoeting, een lekkere lunch én een professionele sushiworkshop.




