Nieuws
EMA wijst aanvraag voor Huntington-medicijn pridopidine af
Prilenia Therapeutics en partner Ferrer hebben bekendgemaakt dat het Comité voor Geneesmiddelen voor menselijk gebruik (CHMP) van het Europees Geneesmiddelenbureau (EMA) een negatief advies heeft uitgebracht over de toelating van pridopidine voor de behandeling van de ziekte van Huntington (HD).
Hoewel het nieuws teleurstellend is, geven beide bedrijven aan vastbesloten te blijven om pridopidine beschikbaar te maken voor mensen met Huntington. "We blijven geloven in de werking van dit middel en zullen alle mogelijke wegen onderzoeken in overleg met de regelgevende instanties," aldus een woordvoerder van Prilenia.
Pridopidine
Pridopidine is gericht op het stimuleren van neuroprotectieve mechanismen. Deze mechanismen zijn vaak verstoord bij neurodegeneratieve aandoeningen zoals de ziekte van Huntington. Eerdere studies toonden al veelbelovende resultaten, wat hoop geeft voor verdere ontwikkeling. Ondanks de afwijzing werkt Prilenia daarom aan de voorbereiding van nieuwe wereldwijde onderzoeken. Binnenkort start een mogelijk registrerend klinisch HD-onderzoek om de eerder behaalde resultaten met pridopidine te bevestigen.




