Jongerendag najaar, zaterdag 2 oktober
De laatste activiteit van dit jaar zal op zaterdag 2 oktober plaatsvinden. Op deze jongerendag zullen één of meerdere deskundigen aanwezig zijn om een onderwerp diepgaand uit te leggen. Daarnaast kun je aan hen vaak je vragen over andere onderwerpen kwijt.
Het thema en programma van deze jongerendag is nu nog niet bekend, maar zal in een aankomend Kontaktblad en op deze site vermeld worden.
De dag is bedoeld voor mensen in de leeftijd van ± 16 tot 35+ die te maken hebben met (allerlei zaken rondom) de ziekte van Huntington en daarover meer informatie willen dan alleen uit boeken of van internet te halen is.
Als je geïnteresseerd bent en je wilt graag uitgenodigd worden voor deze jongerendag(en), dan kun je je naam en adres doorgeven aan de Jongerencommissie. Je kunt hiervoor een mail sturen naar het Landelijk Bureau in Den Haag (
Dit e-mail adres is beschermd door spambots, u heeft Javascript nodig om dit onderdeel te kunnen bekijken
).
Je krijgt dan, net als de mensen die al in het adressenbestand van de Jongerencommissie zitten, een officiële uitnodiging en aanmeldingsformulier thuis gestuurd.
Ook als je nu nog niet weet of je op één van deze dagen wilt komen, kun je vrijblijvend je adres opgeven en je blijft precies op de hoogte van de jongeren-activiteiten.
Als je graag samen met iemand wilt komen dan is dat alleen maar positief. Iedereen die in zijn omgeving te maken heeft met de ziekte van Huntington is van harte welkom bij onze activiteiten, dus ook partners of vrienden.
Als je vragen hebt over de activiteiten of over wat de Jongerencommissie verder voor jou kan betekenen, aarzel dan niet om het Landelijk Bureau of een van de onderstaande commissieleden te benaderen.
Graag tot ziens!
De Jongerencommissie
Ineke Schuimer: 06-25327056
Marcel Vierhout: 030 - 29 32 186
Verslag Jongerenuitje zaterdag 19 juni 2010
Helaas is de temperatuur behoorlijk gedaald in vergelijking met afgelopen week. Maar we mogen niet klagen... De regen in de ochtend laat ons even twijfelen, maar langzaam breekt het zonnetje heel gering door!
Op zoek naar de plaats van ontvangst is al een uitje op zich. Lopend door het centrum is iedereen in feestelijke stemming en Utrecht kleurt oranje. Het Nederlandse elftal speelt die middag tegen Japan.
Om 13.00-13.30 uur is de ontvangst bij de werfkelder. De boten liggen pal voor de deur. De kelder is zeven eeuwen oud en gebouwd van middeleeuwse kloostermoppen.
De werf zelf is de breedste van Utrecht en is vroeger in gebruik geweest als scheepswerf. Nu is het de enige plek op de Oudegracht waar de boten hun ligplaats mogen behouden.
Hier ligt ook de grote tuindersvlet waarmee we de rondvaarttocht zullen houden. Als iedereen is aangekomen gaan we met een groep van 11 man de tuindersvlet in. Op dit moment is het stil in het centrum, de voetbalwedstrijd is begonnen.
Terwijl we de stadsroute varen doet de gids haar verhaal. We varen een poos langs het singelpark en genieten van het lommerrijke groen en de talrijke monumentale bomen. In het midden van de l9e eeuw heeft men besloten de middeleeuwse stadswal te slopen. Het was een vuile en verwaarloosde toestand. Het idee om ruimte te creëren, heeft Zocher geïnspireerd dit park te ontwerpen in Engelse landschapsstijl.
Verder gaan we langs de sterrenwacht, gebouwd als een verdedigingswerk door Karel de Vijfde als een deel van de stadswal. We komen langs het Centraal Museum en het Spoorwegmuseum dat ook zeer de moeite van het bekijken waard is! We varen onder vele mooie bruggen door, langs Lepelenburg waar men picknickt in het gras, komen bij het Lucasbolwerk met de schouwburg van Dudock. We zien het Wolveplein met zijn nog altijd ommuurde gevangenis en zijn dan uiteindelijk bij de watertoren van Predikheren en de Weerdsluis.
Als we weer bij de werfkelder aankomen, horen we dat Nederland gewonnen heeft met 1-0. De feeststemming blijft behoorlijk rustig. We gaan nog even de kroeg in om de mooie dag met een drankje af te sluiten.
De Jongerencommissie
Deze dag werd mede mogelijk gemaakt door subsidie van het Prinses Beatrix Fonds